تکنولوژی های وب به چه قیمتی؟

تکنولوژی های وب به چه قیمتی؟

وبسایت‌های مختلف را نگاه می‌کنی...  این افکت جذابیه، ازش استفاده می‌کنم...  این مدلی خوبه، مد شده...  وای خدای من چه اسکریپت خفنی از این هم استفاده می‌کنم... کار را با نهایت انگیزه شروع می‌کنی...  سایت راه اندازی میشه...  و در نهایت، با هیولای فرانکشتاین مواجه میشی که مخاطبانت توش گم میشن!!
در هر حوزه از فعالیت های وب ترفند های متعددی وجود داره که وبسایت ها از ترکیب آنها ایجاد می شوند. افزودن ابزار‌ها و استفاده موازی از ساختار‌ها شاید شما را در رقابت استفاده از تکنولوژی و کم کردن روی دیگران موفق کنه، ولی به معنای دستیابی به یک شاهکار وب نیست!!
استفاده از سبک‌های مد به خودی خود عامل این فاجعه نیست، مشکل وقتی حادث میشه که هدف از طراحی یک وبسایت استفاده از یک تکنولوژی باشه. فکرشو کن، چون حالا پارالاکس مد شده یک سایت خبری هم پارالاکس باشه!! سرتیتر خبر‌ها و تصاویر آن در نهایت زیبایی در دنیای کدهای رنگ و وارنگ شناور باشه (آخی کاربر بیچاره)
البته این به این معنا نیست که به هیچ عنوان نمیشه از اسکریپت‌های پارالاکس در سایت خبری استفاده کرد، چه بسا استفاده به‌اندازه از اون در جای مناسب که تمرکز کاربر را بر هم نزنه حرکت هوشمندانه‌ای باشه.
فکر می‌کنم مهمترین گام بعد از دستیابی به قدرت استفاده از تکنولوژی، شناخت موقعیت مناسب استفاده از نون باشه. مشکلی که امروز در وبسایت های ایرانی زیاد دیدام و شاید از عوارض افزایش این قدرت باشه.
آقای خاص بودن در وب از ترکیب هنر و تکنولوژی با چاشنی خلاقیت ایجاد میشه. به نظر من یک طرح منحصر به فرد که ساختار و ترکیب تکنولوژی‌های اون در مسیر اهداف و روحیه مخاطبانش قرارداره عالی ترین درجه از احترام ما به کاربران وب خواهد بود که میتونه ما را به آقای خاص نزدیک کنه.
شاید اگه بین تکنولوژی ها و ساختارها تمایز قائل باشیم و بدونیم که در نهایت این ساختار سایته که قراره ما رو از خجالت کاربرانمون در بیاره، با شناخت صحیح اهداف و مخاطبان، در طراحی و انتخاب تکنولوژی‌های ساختار سایتمون زیاده روی نمی‌کردیم.

چهارشنبه, 07 خرداد 1393
مجتبی رحیمی

توسعه دهنده سمت کاربر

تماس با ما

025-37721848     09107552080
55 متری عمار یاسر- کوچه 15 - پلاک 82
info[@]afarineshweb.com
2 + 3